top of page
  • Marta Dušková

Zastavení v čase to jsou vážky i jazz

Výstavu Zastavení v čase je možné shlédnout v Masarykově kulturním domě v Mělníku. Výstava představuje výběr z bohaté tvorby uznávaného fotografa Patricka Marka s tématem vážky a jazzu.

Patrick Marek mnoho let fotografoval jen do šuplíku a naplno se fotografii věnuje posledních 20 let. Postupně se vypracoval a dnes patří mezi nejrespektovanější české fotografy. V roce 2016 získal jako první Čech prestižní cenu Jazz Journalists Award v New Yorku za snímek švýcarského saxofonisty Luciana Dubuise, který se stal fotografií roku na 20. ročníku jazzových „Oscarů“.

Ve své tvorbě se specializuje na svět divadelních a hudebních pódií a na přirozenou krásu vážek, za kterými se vydává do různých koutů světa. Vážky fotí už dvacet let.

Patrick Marek je zakladatelem prestižní světové soutěže Jazz World Photo. A jak sám říká: „Kouzlo dobré jazzové fotky je v tom, že z ní zní hudba“.


A na výstavě skutečně hudba zní a rozhodně stojí za návštěvu. Výstavu fotografií Zastavení v čase je možné shlédnout do 6. ledna 2023.


13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page