top of page
  • Marta Dušková

Zdá se vám váš outfit nudný? Přijďte si vytvořit něco originálního

V Café Živel v Mělníku se v úterý 20. července tvořilo. V kavárně se uskutečnil workshop dekorování na textil a každý, kdo rád tvoří, si mohl oživit tričko, sukni či kalhoty a získat do svého šatníku originální kousek.


Kdo nestihl dekorovat v úterý, workshop Dekorace na textil pokračuje i dnes ve středu 21. července a poslední tvoření je ve čtvrtek 22. července vždy od 14 do 18 hodin. Přijít je možné kdykoliv, nejpozději však hodinu před koncem.


Pod vedením lektorky Heleny Gajdošíkové tvořili malí i velcí a ona sama o tvoření říká: "Tvořím vlastně od mala a pořád. Teď se věnuji dekorování na textil. Absolvovala jsem dva kurzy dekorování a snažím se předávat svoje zkušenosti dál prostřednictvím takových dílen. Pracovala jsem dříve v mělnické knihovně a tam jsem v rámci workshopů začala vlastně pracovat s veřejností. Občas tedy něco uspořádám jako tady v kavárně Café Živel nebo někde ve škole a baví mě to, když to baví lidi okolo mě".


Helena Gajdošíková používá techniku tupování přes šablonu anebo nástřik barev přes šablony. K dispozici jsou i razítka, která promění obyčejné triko či kalhoty v něco úžasného. Využívají se i sítotiskové šablony, které se dají použít na kombinaci technik. Barvy jsou kvalitní, takže vydrží běžné praní. Nově jsou v dílně k dispozici i akvarelové barvy na textil.


Při dobré kávě a jiných dobrotách můžete zkusit v kavárně tvořit.


Café Živel není jen kavárna, je to vpravdě živel.


Další kurzy Dekorace na textil jsou plánovány na listopad, kdy už je čas na tvorbu vánočních dárků.


Zkusíte si to?


66 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page