top of page
  • Marta Dušková

Znáte tichou poštu?

Nemám na mysli hru, kterou jsme kdysi v dětství hrávali a hodně se u ní nasmáli. Tichá pošta je nová služba, kterou přináší sdružení Tichý svět, jejímž mottem je Nasloucháme neslyšícím.

Tichá pošta je služba osobní přepravy zásilek omezené váhy a omezených rozměrů, která funguje od září na území Prahy a okolí. Využitím služby za dobrou cenu doručíte balíček z místa A do místa B a tím podpoříte zaměstnávání osob s hendikepem.

Tichá pošta.


"Děkujeme, že můžeme společně s Vámi dávat pracovní příležitost osobám s omezenou možností uplatnění na trhu práce.

Profesní uplatnění a osobní rozvoj je pro naše kolegy často důležitější, než si myslíme. Nabízíme službu osobní přepravy zásilek omezené váhy a omezených rozměrů typu OBÁLKA a typu BALÍK na území města Prahy v negarantovaném čase doručení. Do 8 hodin od objednání, v pracovních dnech v rozmezí mezi 8:00 až 18:00.


Proč právě my?

Naše odlišnost od konkurenčních donáškových služeb se dá vyjádřit dvěma slovy: „Peníze a Pocit“.

Peníze - ty šetříte tím, že jsou naše služby cenově výhodné a zároveň nabízíme možnost platby v rámci náhradního plnění.


Pocit - ten vytváříte tím, že jste si vybrali pro přepravu službu, která pomáhá zaměstnat osoby s omezenou možností uplatnění na trhu práce".


Nápad Tiché pošty vznikl již před několika lety a čekal na svoji příležitost a ta přišla s lockdownem, kdy při práci z domova vznikla potřeba předávat si rychle dokumenty. „Díky tomu jsme si vzpomněli na zapomenutý projekt v šuplíku,“ uvádí ředitel Tichého světa Leoš Mačák.


Služba Tichá pošta je využívána zatím krátce a doručují ji jen tři kurýři, ale zájem lidí je překvapivý.


Tichý svět www.tichysvet.cz propojuje již od roku 2006 svět slyšících a neslyšících a nabízí spoustu jiných služeb nejen Tichou poštu. V současné době působí již v deseti krajích České republiky a využít je možné mimo jiné sociální rehabilitaci, odborné sociální poradenství a tlumočnické služby. Ve Středočeském kraji je zřízena pobočka na Kladně na adrese Váňova 3180 v budově České pojišťovny.


7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page