top of page
  • Marta Dušková

Čtenářská výzva letos odstartovala po šesté

Databáze knih zveřejnila okruhy otázek do nové Čtenářské výzvy 2021. Letos začíná 6. ročník, a i když jsou knihovny zavřené, je možné si stahovat e-knihy a do výzvy se zapojit.


Čtenářská výzva obsahuje dvacet témat, která jsou zveřejněny na www.ctenarskavyzva.cz. Mezi nimi je například kniha z lékařského prostředí, kniha, která je (byla) v některé zemi zakázaná, kniha vydaná před sto a více lety a další.

Prostřednictvím výzvy lze objevit zábavnou formou nové a zajímavé knihy. Stačí jen v průběhu celého roku přečíst dvacet knih podle předem daných témat. Na www.databazeknih.cz můžete sledovat průběh výzvy nejen své, ale i stav a pokroky dalších čtenářů. Najdete zde inspiraci k výběru vhodné knihy. V diskuzi najdete náměty a zkušenosti dalších čtenářů, kteří se výzvy účastní.


Pro účast ve výzvě je nutné mít na Databázi knih svůj profil. Poté je možné si vybrat téma, se kterým chcete začít. U každého tématu je odkaz, kde najdete zajímavé knihy na dané téma.

Všechny podrobné informace jsou k dispozici ZDE.


Seznam všech témat 2021:

1. Kniha z lékařského prostředí 2. Kniha obsahující ilustrace 3. Kniha, která je vyprávěna retrospektivně 4. Kniha, ve které se objevují nadpřirozené postavy 5. Kniha vydaná před sto a více lety 6. Kniha, která je (byla) v některé zemi zakázaná 7. Kniha, která má v názvu část lidského těla 8. Kniha, ve které hraje důležitou roli dopis 9. Kniha, kterou jste objevili díky Databázi knih 10. Kniha o známé české osobnosti 11. Kniha, kterou po přečtení někomu darujete 12. Kniha, jejíž děj se odehrává na vesnici 13. Kniha, jejíž název se skládá z 21 písmen 14. Kniha s pruhovanou obálkou 15. Kniha, jejíž název je i jménem hlavní postavy 16. Kniha do 15. místa v některém žebříčku na Databázi knih 17. Kniha poprvé vydaná v roce 2021 (nová kniha) 18. Kniha z prostředí, ve kterém bych se nechtěl(a) ocitnout 19. Kniha, která má na obálce srdce 20. Kniha, jejíž hlavní hrdina pracuje se zvířaty

39 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page