top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Román Dobrovolnice od Hany Hindrákové aneb proč nepomáhat Africe

Román Dobrovolnice spisovatelky Hany Hindrákové se na žádost čtenářek a čtenářů dočkal dotisku.


Dobrovolnice vypráví příběh Amélie, která objeví inzerát na práci dobrovolnice v uprchlickém táboře Kakuma v Keni. Uhradí poplatek, ale po příletu zjistí, že naletěla podvodníkům. Začne pomáhat ve slumech, kde panují otřesné podmínky. Navíc zde někdo unáší děti. Amélie zkusí pátrat, netuší však, jaké nebezpečí jí hrozí. Jednoho dne procitne v chýši v zakrváceném oblečení a vůbec nic si nepamatuje.

Alena Badinová z Klubu knihomolů o knize napsala: "Musím přiznat, že jsem knihu přečetla během jednoho odpoledne, opravdu jsem měla problém se od ní odtrhnout. Místy jsem se napětím kousala do rtů a v některých chvílích mi po tvářích stékaly slzy. Román prostě rozbouří vaše emoce a přináší i pozitivní energii, které je dnes tolik potřeba."

„O Dobrovolnici byl poslední dobou velký zájem, tak mám radost, že se podařilo vyjednat dotisk,“ říká spisovatelka Hana Hindráková.

Autorka románu strávila jedenáct let pomocí Africe. Nejdříve jako dobrovolnice, poté jako ředitelka neziskové organizace věnující se rozvojové pomoci, a nakonec jako zakladatelka projektu Dárky s myšlenkou, který pomáhá lidem z chudinských čtvrtí prostřednictvím obchodu. V knize Dobrovolnice Hana Hindráková tedy zužitkovala své zkušenosti i dramatické zážitky, o které nebyla během jejích pobytů v Keni nouze.


Z knihy je znát i postupná změna jejího názoru na vhodnost pomoci Africe. „V době, kdy jsem Dobrovolnici psala, jsem byla ještě aktivní dobrovolnicí, ale začínala jsem si uvědomovat, že ne všechna pomoc je správná. Moje proměna probíhala postupně a během těch let jsem se z nadšeného dobrovolníka, který chtěl spasit celou Afriku, stala odpůrcem rozvojové pomoci,“ vysvětluje Hana Hindráková.


Pokud by vás tato tématika zaujala, můžete si přečíst i její článek Proč nepomáhat Africe, který všeobecně vzbuzuje velké emoce. Kniha Dobrovolnice je k zakoupení na tomto odkazu.

Hana Hindráková - www.hindrakova.cz

24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


bottom of page