top of page
  • Marta Dušková

Světovou barmanskou soutěž ve Francii vyhrála barmanka z mělnického Brloh Baru

Prosincové světové finále barmanské soutěže Monin Cup ve Francii skončilo vítězstvím Barbory Kulhánkové z mělnického Brloh Baru, která si ze světové soutěže odvezla zlato. Stala se historicky první českou vítězkou této světové soutěže.

Monin Cup je soutěž pro mladé barmany do 27 let a téma tohoto ročníku bylo vytvořit a prezentovat drink, který splní tři hlavní kritéria a to zapamatovatelnost, opojnost a jedinečnost.

Bára porotu zaujala a na závěr soutěže namíchala drink s názvem Rodina (La Famille), který představoval její pracovní rodinu a každá složka připomínala někoho z kolegů a kamarádů. Drink obsahoval whisky Bushmills, cordial Paragon White Penja Pepper, likér Chartreuse verte, grepový bitter a tonik. Mladá barmanka před porotou světové soutěže nejen drinky namíchala, ale vyprávěla i jejich příběh.


„Upřímně, jsem spíš trémista, takže jsem poslední dva týdny žila ve stresu. O to více si vítězství vážím. Je to nepopsatelný zážitek,“ přiznala Barbora Kulhánková cestou z Francie.


„Báru zdobí skvělý storytelling, práce s emocemi diváků i znalosti brandu. Vyplatí se vám ji dále sledovat, protože rozhodně nejde o její poslední velký úspěch. Je to velké jméno nastupující barmanské generace,“ pochválil úspěšnou barmanku brand ambasador značky Monin pro Českou republiku Honza Zlámaný. „Doufali jsme, že by Bára mohla postoupit do devítičlenného finále. Vítězství je ale výsledkem z říše snů,“ dodal Marek Švarc, spolumajitel společnosti Zanzibar, která v Česku produkty Monin distribuuje a pořádá zde i národní kolo Monin Cup.


Vítězství české barmanky Báry Kulhánkové dokazuje kvalitu tuzemské barmanské scény a vítězka si zaslouží velký potlesk.


Zdroj informací:

Použité fotografie archiv Český rozhlas363 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page